Markalar
P&G
Shell
Duracell
Fater
3M
Bayer
Doğadan

Duracell

duracell
ŞİRKET GEÇMİŞİ

Hikayemiz 1920'li yılların başında, mucit bilim adamı Samuel Ruben ve tungsten tellerinin tutkulu imalatçısı Philip Rogers Mallory ile başlıyor.

Ruben, bir deneyde kullanacağı ekipmanı edinmek için P.R. Mallory’nin şirketine başvurdu. Görüşmeleri esnasında Ruben ve Mallory birlikteliklerinin bir fırsata dönüşebileceğini fark ettiler. Böylece Ruben'in mucit dehası, Mallory'nin imalat gücüyle birleşti. 1975 yılında Mallory'nin ölümüne kadar sürecek olan ortaklıkları Duracell International'ın temelini oluşturdu.

1940'lar - SAMUEL RUBEN VE P.R. MALLORY

Samuel Ruben'in buluşları pil teknolojisinde devrim yarattı. Örneğin, II. Dünya Savaşı sırasında, Ruben cıvalı pili buldu; bu pil daha küçük hacimde daha fazla enerji saklayabiliyor ve savaş zamanının Kuzey Afrika ve Güney Pasifik gibi yerlerinin sert iklimlerine dayanabiliyordu. Bu bölgelerde fenerlerde maden detektörlerinde ve telsiz cihazlarında kullanılan normal çinko karbon piller uzun ömürlü olamıyordu. P.R. Mallory, savaş için milyonlarca cıvalı pil üretti. Kısa bir süre sonra Mallory Pil Şirketi kuruldu.

1950’ler - AAA PİLİNİN YARATILMASI

1950'li yıllarda, Samuel Ruben alkalin manganez pili geliştirmeye yönelerek daha önceki bütün pillerden daha kompakt, dayanıklı ve daha uzun ömürlü bir pil haline getirdi. Aynı dönemde, Eastman Kodak, çinko karbon pillerin sağladığından daha fazla enerji isteyen ve dahili flaşı olan fotoğraf makinelerini piyasaya çıkardı. Fotoğraf makinelerinin kusursuz kullanımı için yeni bir boyutta (AAA) alkalin manganez pillere ihtiyaç vardı. Mallory bu ihtiyacı karşıladı ve şirket tüketicilere yönelik dağıtıma sahip olmadığı için bu teknolojiyi lisans yoluyla başka firmalara verdi.

BİR MARKANIN DOĞUŞU

Yeni fotoğraf makinelerinin daha fazla enerjiye ihtiyaç duymasıyla birlikte alkalin piller sahneye çıktı. Böylece 1964 yılında Duracell markası doğdu. Duracell pillerine yönelik tüketici piyasası kısa sürede büyük bir artış gösterdi ve talep imalat kapasitesini yakalayınca 1970'li yıllarda ürünlere kota konulması gerekti.

DURACELL AYICIĞI

1973 yılında, Ayıcık sahne almaya başladı. Tüm dünyaya Duracell pillerinin normal ve ucuz çinko karbon pillerden çok daha uzun ömürlü olduklarını gösterdi. Duracell pilleriyle çalışan Ayıcık, tüm yarışmalarda diğer bütün pilleri geride bıraktı ve aynı başarıyı bugün de sürdürüyor.

GÜNÜMÜZDE DURACELL AYICIĞI

Ayıcık, 33 yıldır zamana uyum sağlayarak gelişme gösterdi. Gösterdiği evrim Duracell pillerinin ve ürünlerinin kalitesindeki ve gücündeki sürekli gelişmelerle paraleldir. Bugün, Duracell Ayıcığı, bütün dünyada en fazla bilinen marka ikonlarından biri durumundadır.

DURACELL AYICIĞININ TARİHİ

Duracell, zamanla taşınabilen pil enerjisini dünyanın her yerine ulaştırmıştır. Bunun kalbinde Duracell Bunny ve Ayıcığı yatmaktadır. Ayıcık ilk defa 1983 tarihinde ortaya çıktı.

Ayıcık, Türk tüketiciye Duracell pillerinin normal ve ucuz çinko karbon pillere göre çok daha uzun kullanım ömrüne sahip olduğunu gösteren bir simgedir.

Duracell Ayıcığı, Asya’dan Avustralya’ya, Kolombiya’dan Hırvatistan’a kadar, dünyanın her yanını dolaşıyor. Enerjiye tutkulu ve canlı bir kişisellik katarak Duracell pillerinin uzun ömürlü olduğunu herkese kanıtlıyor. Ayıcık, zamana ayak uydurmayı başarmıştır. Ayıcığın evrimi, Duracell pillerinin ve enerji ürünlerinin kalitesindeki ve gücündeki gelişmelere paralellik göstermiştir. Bugün, Duracell Ayıcığı Duracell’in neden sürekli kazandığını kanıtlamaktadır.

Detaylı bilgi için: https://www.duracell.com.tr